Aktualności

Powrót z Brodnicy bez punktów

Wciąż czekamy na pierwsze zwycięstwo szczypiornistek Słupi Słupsk w II lidze. W ostatniej kolejce nasze zawodniczki musiały uznać wyższość MKS Brodnica. Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:22.

Pierwszy kwadrans pierwszej połowy pozwalał jednak realnie myśleć o tym, że słupszczanki wrócą z wyjazdowego spotkania z dobrym wynikiem. Na parkiecie toczyła się wyrównana gra, a obydwa zespoły postawiły zwłaszcza na szczelną defensywę. Dopiero w kolejnych minutach zarysowała się przewaga miejscowych, które konsekwentnie zaczęły powiększać przewagę nad słupszczankami. Dziewięciobramkowa zaliczka po pierwszej połowie pozwoliła schodzić brodnickim zawodniczkom na przerwę w dobrych nastrojach.

Mocno zdeterminowane przystąpiły także do drugiej połowy. Słupia nie zamierzała jednak składać broni i ambitnie starała się nadrabiać straty. Zaliczka z pierwszej połowy okazała się zbyt duża i ostatecznie to miejscowe cieszyły się ze zwycięstwa.

Najwięcej bramek dla Słupi zdobyła Natalia Kmieć – 10. Sześć trafień dołożyła Dominika Gębusia.