Aktualności

Jedna połowa to za mało

Dobra dyspozycja w pierwszej połowie meczu nie wystarczyła do tego, by w Żorach zwyciężyć w starciu z miejscowym MTS-em.

Po pierwszej części meczu słupszczanki prowadziły 13:10. To była bez wątpienia jedna z najlepiej rozegranych pierwszych połów w ostatnich kilku spotkaniach. Na miarę oczekiwań spisywała się formacja defensywna, a w ataku bardzo dobrze radziła sobie skrzydłowa słupskiego zespołu Anna Ilska. Przewaga mogła być jeszcze większa, jednak kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu rywalki solidnie wzięły się za odrabianie strat.

To wyraźnie podbudowało gospodynie, które drugą połowę rozpoczęły z wielkim animuszem. W ich postawie widać było sporą wiarę w zwycięstwo w tym meczu, co w połączeniu z większą niż w pierwszej połowie skutecznością i lepszą organizacją gry w obronie, szybko doprowadziło do zmiany sytuacji na boisku. Zawodniczkom MTS- u dość szybko udało się wyjść na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu.