Aktualności

Juniorki młodsze uległy tczewiankom

Mimo ogromnej determinacji juniorkom młodszym nie udało się zwycięstwem zainaugurować startu w lidze wojewódzkiej. W Słupsku silniejsze okazały się zawodniczki tczewskiego Sambora, które zwyciężyły 28:23.

Na początku meczu wiele wskazywało na to, że to słupszczanki lepiej wystartują w rozgrywkach, inkasując komplet punktów na własnym boisku. Po bramkach Dominiki Gębusi, Mileny Małek i Zuzanny Seweryn, słupszczanki wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Rywalki, które wyraźnie przespały pierwsze minuty meczu, po chwili solidnie wzięły się za odrabianie strat. W jedenastej minucie był już remis 5:5. Do końca pierwszej części meczu spotkanie było wyrównane, jednak więcej trafień zanotowały na swoim koncie przyjezdne, i to one schodziły do szatni z przewagą trzech bramek.

W drugiej odsłonie spotkania oba zespoły miewały lepsze i gorsze fragmenty. W 45 minucie słupszczanki były bardzo bliskie doprowadzenia do remisu. Kilka skutecznych akcji tczewianek znowu doprowadziło do tego, że przyjezdne osiągnęły przewagę, której – jak się później okazało – nie oddały do końca meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:28. Mimo porażki, walka i zaangażowanie słupskiej drużyny zasługują na duże słowa uznania. Zespół Michała Zakrzewskiego pokazał wiele ciekawych i kombinacyjnych akcji, które mogły podobać się kibicom.

Najskuteczniejszą zawodniczką wśród słupszczanek była Zuzanna Seweryn, która rzuciła osiem bramek.