Aktualności

Słupia wygrała z Wejherowem

Na inaugurację drugiej rundy zmagań Słupia pokonała KS Tytani Wejherowo 30:21. Prym w tym spotkaniu wiodły Marta Sobolewska i Anna Ilska, które łącznie zdobyły 22 bramki.

Od początku meczu inicjatywa była po stronie słupszczanek, które szybko uzyskały sześciobramkową przewagę. Rywalki pierwsze trafienie zanotowały dopiero w 9 minucie meczu. Zdobywanie kolejnych trafień przychodziło im jednak bardzo trudno, głównie ze względu na twardą i szczelną obronę Słupi. Na przerwę kończącą pierwszą część meczu obie drużyny schodziły przy wyniku 15:10.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Słupia nadal imponowała skutecznością w ofensywie, mocno utrudniając przy tym zdobywanie kolejnych bramek przyjezdnym. Po ostatnim gwizdku na tablicy świetlnej widniał wynik 30:21.

Najwięcej bramek dla Słupi zdobyły Anna Ilska i Marta Sobolewska – obie po 11.