Aktualności

SPR lepszy w Olkuszu

Pierwszej porażki w tym sezonie doznały szczypiornistki Słupi Słupsk. Sposób na pokonanie zespołu prowadzonego przez duet Zakrzewski – Łazańska znalazł SPR Olkusz, który przed własną publicznością pokonał przyjezdne 32:20.

Właściwie tylko w pierwszym fragmencie meczu słupszczankom udało się toczyć wyrównany bój w Olkuszu. W 10.minucie spotkania przyjezdne złapały zadyszkę, którą od razu wykorzystał zespół SPRu, uzyskując wyraźne prowadzenie. Dwoiła się i troiła rozgrywająca naszego zespołu, Agnieszka Łazańska, jednak na każde jej kolejne trafienie, rywalki bardzo szybko odpowiadały, od razu powiększając przewagę. Po zakończeniu pierwszej połowy Słupia przegrywała 17:11.

Losów spotkania nie udało się odmienić w drugiej odsłonie meczu. Olkuszanki w pełni kontrolowały przebieg zawodów. Po czterdziestu minutach ich przewaga urosła do dziesięciu bramek. W słupskim zespole brakowało skuteczności. Formacja defensywna nie potrafiła sobie poradzić z dobrze dysponowanymi rywalkami.

– Trudno było nam przeciwstawić się drużynie, która dysponowała tak szeroką i wyrównaną kadrą. Niestety, ale nasz mocno zdziesiątkowany skład nie był w stanie nawiązać w tym meczu wyrównanej walki z SPRem  – mówił zaraz po zakończeniu meczu szkoleniowiec Michał Zakrzewski.

Na słowa uznania zasługuje zwłaszcza postawa Agnieszki Łazańskiej. Grająca trener słupskiego zespołu zdobyła w całym meczu trzynaście bramek.