Aktualności

Triumf w okresie przygotowawczym


Triumf w okresie przygotowawczym

MKS Słupia Słupsk najlepszą drużyną Turnieju o Puchar Prezydenta Słupska w piłce ręcznej kobiet.

Trzy drużyny rywalizowały w rozegranym w sobotę, 21 września, Turnieju o Puchar Prezydenta Słupska w Piłce Ręcznej Kobiet. Obok gospodyń, MKS Słupia Słupsk, w Jezierzycach mogliśmy oglądać zespół KS Tytani Wejherowo oraz UKS Morski Sianów. Ostatecznie, po dwóch zwycięstwach, z pierwszego miejsca cieszyć mogły się nasze zawodniczki.

Wyniki spotkań:

MKS Słupia Słupsk – KS Tytani Wejherowo 19:16 (9:6)

KS Tytani Wejherowo – UKS Morski Sianów 20:32 (18:7)

MKS Słupia Słupsk – UKS Morski Sianów 35:28 (23:11)

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Marta Sikora (UKS Morski Sianów). Organizatorzy postanowili wyróżnić także najwszechstronniejsze zawodniczki w poszczególnych zespołach:

– Dominika Żak (KS Tytani Wejherowo), 
– Wiktoria Pilarska (UKS Morski Sianów),
– Dominika Gębusia (MKS Słupia Słupsk)

Zadowolenia z wyniku sobotnich zawodów nie kryje szkoleniowiec słupskiego zespołu Szymon Kmieć:

– Występ oceniamy na plus. W ostatnich tygodniach skupiliśmy się szczególnie nad poprawieniem gry w obronie, co wyszło całkiem przyzwoicie. Cały czas jesteśmy w ciężkim treningu i dopiero zaczniemy łapać boiskową świeżość, tym bardziej cieszą wyniki. W meczu z Wejherowem pojawiło się dużo błędów własnych, niedoskonałości w wyprowadzeniu ataku szybkiego, ale już z Sianowem było lepiej. Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale na pewno ta, która już wykonaliśmy zaprocentuje – podkreśla trener Słupi.