Aktualności

Wielkie emocje w Słupsku. Słupia inkasuje kolejne punkty


Wielkie emocje w Słupsku. Słupia inkasuje kolejne punkty

Słupscy kibice piłki ręcznej w kobiecym wydaniu długo nie mieli szans obejrzeć tak emocjonującego meczu, jak ten, który rozegrano w sobotę, 13 stycznia. Pojedynek słupskich i elbląskich szczypiornistek obfitował w piękne akcje, efektowne bramki i mnóstwo emocji. Po końcowym gwizdku ze zwycięstwa cieszyć mogły się gospodynie.

Pojedynek MKS Słupia Słupsk i Truso Elbląg był najlepszą reklamą piłki ręcznej. Zasiadający na trybunach kibice przez 60 minut oglądali bardzo zacięty pojedynek, a obie drużyny mocno postarały się o to, by emocje towarzyszyły wszystkim aż do ostatniego gwizdka.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Pomimo wielu trudności dziewczyny zagrały bardzo twardo, i co najważniejsze skutecznie. Ogromnie cieszymy się z kolejnych punktów zdobytych w lidze. Kiedy zwycięstwo przychodzi łatwo, to nie do końca się je docenia. W konfrontacji z elbląskim zespołem trzeba było po nie mocno sięgnąć, wyszarpać je, więc jest tym bardziej cenne – podsumował po meczu szkoleniowiec słupskiego zespołu Michał Zakrzewski.

Ostatecznie w ramach kolejnej serii spotkań ligi wojewódzkiej juniorek młodszych Słupia pokonała Truso Elbląg 26:24 (13:11). Najskuteczniejszą zawodniczką Słupi okazała się Karolina Zielińska, która zdobyła sześć bramek.

Fot. Mariola Szeremeta