Aktualności

Zacharska poprowadziła SPR do zwycięstwa

Czołowa zawodniczka zespołu z Olkusza potwierdziła w Słupsku swoje spore umiejętności i poprowadziła swój zespół do zwycięstwa nad miejscową Słupią 38:30.

Alicja Zacharska w całym meczu zdobyła 12 bramek. To na niej w dużej mierze oparta była gra przyjezdnych, które konsekwentnie wykorzystywały rzutowy talent swojej rozgrywającej.

Tylko w pierwszych minutach meczu miejscowe były w stanie przeciwstawić się rywalkom. Te od 6. minuty wyraźnie podkręciły jednak tempo i zaczęły coraz śmielej poczynać sobie w ataku, skutecznie broniąc własnej bramki. Taka gra przyniosła efekty. Kluczowy dla losów pierwszej części meczu był ostatni kwadrans, w którym rywalki seryjnie zdobywały bramki. W 21. minucie trafiła  olkuszanki prowadziły już 13:6.

Drugą odsłonę meczu słupszczanki rozpoczęły z siedmiobramkową stratą. Tę różnicę szybko udało się zmniejszyć do pięciu trafień. Na nic się to jednak zdało. W końcówce o swoich umiejętnościach przypomniała Alicja Zacharska, którą wspierały pozostałe zawodniczki. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 30:38.