Aktualności

Zwycięstwo na finiszu

Miły akcent na zakończenie sezonu. Słupia wygrała z wyżej notowanym rywalem z Płocka 31:29.

Spotkanie było bardzo emocjonujące i mogło podobać się kibicom. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył zespół SMS-u, jednak już po kilku minutach widać było, że to miejscowe będą nadawać ton tej rywalizacji. Świetne zawody rozgrywała zwłaszcza Agnieszka Łazańska, której akcje sprawiały sporo kłopotów rywalkom. Dobrze funkcjonowała też defensywa, która nie pozwoliła silniejszym fizycznie przeciwniczkom kończyć akcji celnymi rzutami. Te dwa elementy pozwoliły miejscowym schodzić na przerwę z trzybramkową przewagą.

W drugiej odsłonie meczu płocczanki prezentowały się już dużo lepiej. W ich poczynaniach widać było dużą chęć zmiany rezultatu i zwycięstwa w tym meczu. Mocno zmotywowana Słupia nie chciała jednak sprawić zawodu swoim kibicom i dzielnie broniła prowadzenia, choć rywalki kilka razy były bliskie wyrównania. Spora w tym zasługa Klaudii Cygan i Natalii Nowak, które popisywały się skutecznymi akcjami. Tuż przed końcem meczu zespół z Płocka doprowadził do wyrównania, jednak ostatnie minuty należały do gospodyń, które ponownie uzyskały przewagę i nie oddały jej już do ostatniego gwizdka. Słupia wygrała w ostatnim meczu w tym sezonie 31:29.